Taneční konzervatoř hlavního města Prahy, Křižovnická 7, 110 00, Praha 1, tel.: 222 323 592, studijni@tkpraha.cz

Archiv článků

DEN S BOHEMIA BALETEM  

  Milí přátelé! 

Tak jako všem, i nám, členům Bohemia Baletu chybí možnost konat představení a tím mít i kontakt s vámi, diváky. Rádi bychom ho tedy navázali alespoň formou on-line. Připravili jsme proto pro vás na 12.12. a 13.12. DEN S BOHEMIA BALETEM. 

 Chceme vám touto cestou umožnit zhlédnout, jak to vypadá, když se představení teprve tvoří a ladí se všechny detaily pohybu. Součástí této části bude ukázka z připravované inscenace baletu Popelka S. Prokofjeva v choreografii Jiřího Horáka. Balet jsme plánovali uvést v rámci absolventských představení v červnu 2020, která se však nekonala, dále měl být uveden při 75. výročí Taneční konzervatoř hl. m. Prahy na představeních ve Stavovském divadle v listopadu, která však byla také zrušena z důvodu pandemie. Než tedy bude možné zhlédnout balet na scéně v nádherných kostýmech a scéně Josefa Jelínka, uvidíte alespoň tři ukázky. 

 Dále uvidíte zkoušku duetu Bezpředmětná křehkost choreografa Tomáše Rychetského, části z baletu Sedm (smrtelných hříchů) v choreografii Aleny Drapalíkové, z projektu Inspirace fyzikou části Pozitiv a negativ, Přitažlivost odstředivé síly choreografky Mariky Blahoutové. 

 Na závěr zkoušky pak uvidíte tři části z nově nastudovaného baletu, zatím však také na scéně neuvedeného, Penzion na předměstí choreografky Hany Litterové, inspirovaný a vytvořený na šansony Hany Hegerové. V dalších částech Dne s Bohemia Baletem uvidíte záznamy z představení ve Stavovském divadle a Divadle Komedie. 

 Přejeme vám příjemný čas prožitý s mladými tanečníky a děkujeme za zájem o naší práci a těšíme se na to, až se potkáme v divadlech v příznivější době!

 

Rapsodie v modrém: https://youtu.be/FGcllSAt1iU

La Valse: https://youtu.be/Ra1zHehK9wA

Sen horké letní noci: https://youtu.be/cdgtehKvwSo

Inspired by Air: https://youtu.be/583BkBSnRAk

LampArt: https://youtu.be/m3vM4uuvjj8

Sedm (smrtelných hříchů):https://youtu.be/lC0l84155xs

Bezpředmětná křehkost: https://youtu.be/tFHAGvw3nqI 

Ballaré: https://youtu.be/ApGVzARr2I4 

 
Náš web zpracovává pouze nezbytné (technické) cookies.