Taneční konzervatoř hlavního města Prahy, Křižovnická 7, 110 00, Praha 1, tel.: 222 323 592, studijni@tkpraha.cz

Archiv článků

Valná hromada Společnosti tance při Taneční konzervatoři Praha, z.s. se uskuteční dne 13.12.2019 od 17 hodin na sále KI. Prosím pedagogy o zápis do SP!

Anna Kupková
Výkonná ředitelka Společnosti tance

V sobotu 16. listopadu 2019 bude na naší škole "Den otevřených dveří". Program a rozpis sálů bude upřesněn. Původní termín 9. 11. se ruší vzhledem k tanečním workshopům na festivalu Dance Life! v Brně.

Únorové představení souboru Bohemia Balet NABLÍZKO zahájí choreografie Aleny Drapalíkové Dupání. Následovat budou choreografické prvotiny našich studentů např. One person, Strange fruit, Shark, Escape, Spring’s arrival a další. Večer zakončí dílo Mariky Hanušové  TinTin a zlaté střevíce. Představení se koná v neděli 18. 2. od 18. hodin. Vstupenky si můžete rezervovat na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na tel. čísle 606 672 570. Jednotná cena je 100,- Kč.

Milí kolegové,

jsme rádi, že se svými díly i letos přispějete k oslavám Světového dne divadla pro děti a mládež (20. březen): sejdeme se ve středu 18. března v divadle Hybernia a – stejně jako loni při 1. ročníku – během jediného dne připravíme společné představení (začátek v 18,00 hodin).

Vážení uchazeči o studium, 2. kolo přijímacího řízení, které se mělo konat 16. 4. je zrušeno. Uchazeči o studium, kteří se měli přijímacího řízení v tomto datu zúčastnit, budou o dalším postupu vyrozuměni písemně.

Děkujeme za pochopení.

V neděli 3. listopadu  ve 14.00 hodin se naši studenti představí v baletu Sněhurka a sedm trpaslíků.  V 19.00 hodin členové Bohemia Baletu zatančí choreografie Carmen, O mně, Lamp Art, Sedm hříchů, Tintin a zlaté střevíce. Obě představení budou v Divadle Na Rejdišti.

V pondělí 7. 5. 2018 odpadá z důvodu ředitelského volna přípravný taneční kurz prof. Kovářové (sál č. 2).

Po úspěšném složení maturitní a teoretické části absolventské zkoušky,

V pátek 21. 6. a v sobotu 22. 6. studenti 8. ročníku

Bohemia Balet, soubor Taneční konzervatoře hl. m. Prahy, se v pondělí 1. dubna představí v Divadle Komedie. Na programu jsou dvě nové choreografie - Ballaré od francouzské choreografky Andreo Bérangére, která spolupracuje se souborem již delší dobu a choreografie bývalého absolventa Taneční konzervatoře Davida Lamparta - LampART.  Večer doplní dvě starší choreografie Sen horké letní noci (Filip Veverka) a oblíbený Dům Bernardy Alby (Hana Litterová). Představení začíná v 19.30 hodin.