Taneční konzervatoř hlavního města Prahy, Křižovnická 7, 110 00, Praha 1, tel.: 222 323 592, studijni@tkpraha.cz

Archiv článků

Dne 8.5.2024 navštívili studenti 4.ročníku Dům Ronalda McDonalda ve Fakultní nemocnici v Motole. Ten poskytuje rodinám vážně nemocných dětí hospitalizovaných nebo podstupujících dlouhodobou léčbu ve Fakultní nemocnici v Motole ubytování zdarma. Jsme tak moc rádi, že studenti mohli předvést krátká vystoupení a potěšit děti ručně háčkovanými zvířátky, která sami vyrobili. Věříme, že návštěva děti povzbudila a moc se těšíme na další spolupráci!

        

 

V hodinách taneční gymnastiky měli studenti 2. a 3.ročníku možnost spolupráce s fyzioterapeutkou Mgr. Jiřinou Peckovou. Paní Pecková jim vše vysvětlila pomocí názorných obrázků různých částí těla a následně se sami studenti mohli zaměřit na správné postavení těla a centraci kloubů. Také si vyzkoušeli zajímavá kompenzační cvičení, která jim mohou pomoci při zvyšující se zátěži.

Moc děkujeme paní Peckové za návštěvu a věříme, že pro studenty byla přínosem.


Dne 27.4.2024 se konalo Gala představení tanečních konzervatoří v rámci oslav Mezinárodního dne tance. Moc děkujeme, že zde mohli naši studenti vystoupit a moc se těšíme na příště! Níže přikládáme poděkování pana ředitele, Jaroslava Slavického.

 


Rád bych poblahopřál a poděkoval studentům za perfektní reprezentaci a výkony na Galakoncertu tanečních konzervatoří, který se konal 27.4.na Nové scéně ND. Bylo příjemné slyšet osobní reakce diváků, kteří vysoce hodnotili vaši profesionalitu a všestrannost tanečního projevu. TAK JEN TAK DÁL! Mnoho dalších úspěchů!

Jaroslav Slavický, ředitel TKHMP

V neděli 28.4.2024 se konala v Brně soutěž Na špičkách. Jsme moc rádi, že naši studenti mohli svými krásnými výkony reprezentovat školu a přivézt tolik hezkých umístění! Moc všem gratulujeme! Níže najdete pár fotografi, výsledkové listiny a poděkování od pana ředitele, Jaroslava Slavického. 

Co nás čeká v blízké době? Jsme moc rádi, že naši studenti se budou moct zúčastnit a prezentovat školu na následujících akcích:

  • Gala Tanečních konzervatoří v rámci oslav Mezinárodního dne tance - 27.4.2024 od 20.00 hod. NOVÁ SCÉNA ND (odkaz na lístky: https://vstupenky.narodni-divadlo.cz/)
  • Soutěž "Na špičkách" - 28.4.2024 v Brně
  • Mezinárodní den tance na Střeleckém ostrově - vystoupení konzervatoří a souborů  - 29.4.2024 od 18.00 hod.

Moc se na Vás při těchto příležitostech těšíme!

 

Milí rodiče,

třídní schůzky pro 1. - 7.ročník proběhnou dle plánu již 15.4.2024 od 17.00 hod. v budově Křižovnická. Těšíme se na Vaši účast.

Rozpis jednotlivých tříd bude vyvěšen v budově.

 

Již 20.dubna 2024 se koná Premiéra 24 - představení souboru Bohemia Balet. Můžete se těšit na zcela nové choreografie od Petra Zusky, Marka Svobodníka, Sebastiana Mazzia a také dvou čerstvých absolventů Taneční konzervatoře hl. m. Prahy - Luisy Brychcínové a Vojtěcha Pilbauera. Těšíme se na Vás!

Vstupenky zakoupíte v předprodeji Divadla Komedie, odkaz najdete níže.

Studentské vstupné pouze za 100 Kč po předložení ISIC karty v pokladně divadla (nelze uplatnit při online nákupu).

Vstupenky: https://www.mestskadivadlaprazska.cz/bohemia-balet-premiera-24/

 

Ve čtvrtek 15.2.2024 proběhl každoroční mezinárodní gala koncert v Trnavě, který se jmenuje Pocta Dušanovi Nebylovi. Za Taneční konzervatoř hl. m. Prahy zde vystoupili Kateřina Iliina, Victoria Palacková a Hubert Vltavský. Moc děkujeme STKND za pozvání a krásné fotky. Těšíme se na příště!

  

 

Tento týden jsme měli opravdu nabitý zážitky! Ve středu proběhlo krásné představení v Turnově, kde jsme byli již po několikáté a publikum nás již dobře zná. Moc děkujeme všem, kdo nás přišli podpořit!     

 

V sobotu dopoledne měli studenti 5. - 8.ročníku možnost zúčastnit se workshopu s italskou choreografkou a pedagožkou Robertou Ferrara. Moc jí tímto děkujeme za pozitivní přístup a energii, kterou studentům věnovala.

Tento týden u nás probíhá seminář moderního tance s italskou pedagožkou a choreografkou Robertou Ferrara. Jsme vděční, že studenti mají příležitost rozvíjet své dovednosti a obohacovat svůj pohybový slovník. Roberta Ferrara je známá svým spojením současného tance se starověkým čínským bojovým uměním. Je mezinárodně uznávanou choreografkou a spolupracovala s repertoárem například J. Limóna, W. Forsytha nebo J. Kyliána. V Itálii vede svůj vlastní soubor Equilibrio Dinamico Dance Company. Níže se můžete podívat na fotografie z prvních dnů semináře. Moc Robertě děkujeme a těšíme se na příště!

          

                   

 
Náš web zpracovává pouze nezbytné (technické) cookies.