Taneční konzervatoř hlavního města Prahy, Křižovnická 7, 110 00, Praha 1, tel.: 222 323 592, studijni@tkpraha.cz

Archiv článků

V době 29.3. - 31.3. pokračuje distanční výuka

Od 1.4. do 5.4. Velikonoce 

Od 6.4. dále probíhá distanční výuka do odvolání

Organizační plán školního roku 2020 – 2021 (2. pololetí)

Únor 2021

22. - 28. 2. - JARNÍ PRÁZDNINY

 

Březen 2021

 

Duben 2021

1.- 5.4. - VELIKONOCE

9.4. - 2. Přijímací řízení – talentové zkoušky

 

Květen 2021

14. 5. - Praktická maturitní zkouška - 8. ročník

17. 5. - 21. 5. - Šípková Růženka zkoušky JD – Český Krumlov

24. 5.- 26. 5. - Didaktický test - maturitní zkouška - 8. ročník

27. 5.- 2. 6. - ,,svatý týden‘‘- 8. ročník

 

Červen 2021

3.6. - 4. 6. - Profilová část MZ - písemná práce DTB - 8. ročník ; Ústní maturitní zkoušky (ČJL, ANJ) – 8.ročník (dobrovolné)

ABS zkoušky - bude upřesněno !!!

 

Změny vyhrazeny.

Od 1. března 2021 pokračuje až do odvolání výuka teoretických i praktických předmětů distančně. Výuka je pro všechny žáky povinná.

Od 4. ledna 2021 až do odvolání probíhá výuka teoretických i praktických předmětů distančně. Výuka je pro všechny žáky povinná.

🌹 Přečtěte si pár slov od pana ředitele a radujte se s námi! Těšíme se, až budeme zase moci hrát! 🌹
"Inscenace baletu ŠÍPKOVÁ RŮŽENKA, kterou uvádí balet Jihočeské divadlo / Balet, Činohra, Malé divadlo, Opera v Českých Budějovicích ve spolupráci s naší školou a Bohemia Baletem, získala dle hlasování diváků jako nejúspěšnější inscenace roku 2019 JIHOČESKOU THÁLII. Všem studentům školy a členům Bohemia baletu, kteří v inscenaci vystupují, srdečně gratuluji, neboť mají velký podíl na jejím úspěchu. Za individuální taneční výkony obdrželi ocenění Rosa Maria Pace za roli Aurory a Zdeněk Mládek za roli Carabosse."
 
Mgr. Jaroslav Slavický 🌹

Valná hromada Společnosti tance, která byla plánována na 27.11.2020 se vzhledem k epidemiologické situaci uskuteční v náhradním termínu, který bude brzy oznámen. 

Třídní schůzky plánované na 30.11., se uskuteční vzhledem k epidemiologické situaci v náhradním termínu, který bude včas oznámen. 

🏆🎭 V sobotu 14.11. udělovala Herecká asociace Ceny Thálie za rok 2020. V oboru balet bylo nominováno do nejužšího výběru 6 kandidátů. Je potěšitelné a nebojím se říci pozoruhodné, že 4 z nich byli absolventi naší školy. Irina Burduja - absolventka 2010, nominována za roli Olgy v baletu Evžen Oněgin, Alina Nanu - absolventka 2010, obdržela již 2.! Thálii, tentokrát za roli Taťány, Patrik Holeček - absolvent 2014, byl nominován za roli Evžena Oněgina a Ondřej Vinklát - absolvent 2011, obdržel již 3.! Thálii, tentokrát za roli Josefa K v baletu Proces. Ondřej Vinklát je nejen absolventem školy, ale také po jejím ukončení byl členem Bohemia Baletu , kde dostal krásné příležitosti, které mu umožnily stát se v následující sezoně sólistou baletu ND v Praze.
🏆 Všem nominovaným a oceněným srdečně gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci ND i českého tanečního školství! 💛

Vážení přátelé, rodiče a uchazeči o studium!

Pravidelně každý rok pořádá škola v 1. půli měsíce listopadu Den otevřených dveří. Chceme tak umožnit rodičům stávajících žáků nahlédnout do výuky praktických odborných předmětů a zájemcům o studium seznámení s prostředím i výukou a také získání podrobných informací. Máme vždy radost z velkého zájmu. Dne otevřených dveří se zúčastní více jak 400 diváků, radost máme také ze setkání s bývalými  studenty a absolventy. Letos samozřejmě nemůžeme Den otevřených dveří podobným způsobem organizovat, ale uspořádáme ho on-line. O víkendu 14.11. a 15.11. budou na webu školy zveřejněny podrobnosti o talentových zkouškách, pokusíme se vás provést po budově školy a místo hodin praktické odborné výuky zveřejníme Taneční mládí 2019, koncert konaný v červnu 2019, ve kterém vystupují v ukázkách klasického, moderního a lidového tance všichni studenti školy. Věřím, že i tímto způsobem získáte dostatek informací a představu o studiu. V případě dotazů se můžete obrátit na studijní oddělení (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.). 

S přátelským pozdravem, s přáním pevného zdraví a dobré nálady,

Jaroslav Slavický

ředitel TKHMP

Dodatek ke školnímu řádu ohledně distanční výuky: Školní řád - dodatek