Taneční konzervatoř hlavního města Prahy, Křižovnická 7, 110 00, Praha 1, tel.: 222 323 592, studijni@tkpraha.cz

1. Kde naleznu přihlášku ke studiu?

Přihlášku ke studiu nalezne uchazeč na webových stránkách školy v sekci „pro uchazeče“ ve formátu .pdf, kde je dostupná ke stažení.

2. Do kdy je nutné podat přihlášku ke studiu?

Přihlášku je možné poslat doporučeně poštou do 30.11.

3. V kolika letech je možné přijímat uchazeče ke studiu na Taneční konzervatoř hl m. Prahy?

Taneční konzervatoř hl. m. Prahy je osmiletou výběrovou školou zaměřenou na tanec, proto uchazeči podávají přihlášku ke studiu v průběhu 5. třídy ZŠ a zhruba v druhé polovině ledna jsou na základě kompletně vyplněné a podané přihlášky pozváni k přijímacímu řízení.
V mimořádné situaci je možné přijmout i staršího uchazeče o studium (pro více informací prosím kontaktujte studijní oddělení – Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).  

4. Je nutné v přihlášce ke studiu vyplnit zdravotní způsobilost uchazeče o studium?

Ano, bez potvrzení zdravotní způsobilosti nebude přihláška kompletní. Zdravotní způsobilost potvrzuje ošetřující (praktický) lékař uchazeče.

5. Je nutné v přihlášce ke studiu vyplnit i známky z vysvědčení?

Ano, v přihlášce je nutné vyplnit známky z vysvědčení za poslední dva roky studia uchazeče o studium. Zároveň známky z vysvědčení musí potvrdit škola, kde uchazeč momentálně studuje (z toho důvodu je nejlepší požádat o pomoc s vyplněním přihlášky výchovného poradce na ZŠ uchazeče). Bez potvrzení známek školou není přihláška kompletní.

6. Je součástí přijímacích zkoušek i test z matematiky?

Nikoliv. Pokud uchazeč projde až do třetího kola přijímacího řízení, čeká ho test ze základních vědomostí (literatura, kultura prvouka, vlastivěda atd.).

7. Nenašel jsem na webových stránkách v sekci „pro uchazeče“ odpověď na svůj dotaz. Co mám dělat?

V takovém případě je možné se spojit prostřednictvím emailu se studijním oddělením (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.), kde Váš dotaz rádi zodpovíme.
Náš web zpracovává pouze nezbytné (technické) cookies.